CZ / EN

Schůzka komitétu IIR/IIF na Fakultě strojní

Publikováno: 01. 02. 2016

Dne 27. 1. 2016 zajišťoval Ústav techniky prostředí na Fakultě strojní ČVUT v Praze jednání komitétu pro spolupráci s mezinárodním ústavem chlazení IIR/IIF.

Na jednání se sešlo 21 předních odborníků z oblasti chlazení a zástupců ministerstev, jejichž činnost s chlazením souvisí (MPO, MŽP, MF). Na programu jednání byly především zprávy z mezinárodního kongresu chlazení, který proběhl v roce 2015 v Japonsku. Je potěšující, že na jednání v Japonsku byli pro další 4leté období zvoleni dva členové národního komitétu jako prezidenti mezinárodních odborných komisí (M. Hlouška – C2 Nauka o potravinách a technologie potravin, A. Srnka - A1 Kryofyzika a kryotechnika) další dva členové jsou vicepresidenty komisí (D2 Chlazená přeprava - D. Žmola, E1 Klimatizace - M. Lain). Členové komitétu obdrželi též na jednání jmenovací dekrety od zástupce MPO. Na závěr proběhla přednáška a exkurze na pracovišti Ústavu fyziky Fakulty strojní ČVUT v Praze.